HP Pavilion 15 Notebook PC Bluetooth Çalışmıyor! (ÇÖZÜLDÜ)

HaKaN

Moderator
Platin Üye
23 Ocak 2022
472
1
23
18
Merhaba arkadaşlar;

HP Pavilion 15 Notebook PC (Dizüstü Bilgisayar) Bluetooth sorunları ve çalışmıyor! Diyenler buraya. (ÇÖZÜLDÜ)

HP Pavilion 15 Notebook bilgisayarım windows 8 ile birlikte gelmişti. Hiçbir sorun yoktu. Fakat Windows 10 64 bit sürümüne yükselttim, yükseltme yaptıktan sonra bazı özellikler çalışmadı bunlar arasında en önemlisi benim için (Bluetooth) olandı. Bluetooth bağlantısı ile ilgili birçok sorun vardı, Sorunları gider başlattım ancak sonuç alamadım. Windows'un sitesinde 10-64 bit işletim sistemi için (Mediatek/Ralink) bluetooth sürücüsü yoktu.

İnternette bununla alakalı birçok makale okudum ve aygıt sürücüsü yükledim, ancak olumsuz oldu. Bu durum benim için (can sıkıcı olmaya başlamıştı ve tüm zamanım bununla geçiyordu) daha sonra HP destek ile iletişime geçtim, Microsoft yardım masasına veya Mediatek/Ralink desteği'ne başvurmamı önerdiler ve beni HP Destek'e geri yönlendirdiler. Oradan da bir sonuç alamayınca daha detaylı araştırmaya başladım. Araştırmalarım sonucunda ilgili bluetooth sürücüsünü buldum ve sizlerle paylaşıyorum.

Ekran görüntüleri ve indirme linkini aşağıya bırakıyorum.

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

İndirme Linki: İNDİR

• Beğen
Reactions: Gargamel