Pinterest, TikTok benzeri Fikir Pinlerini reklama dönüştürüyor

HaKaN

Moderator
Platin Üye
23 Ocak 2022
472
1
23
18

Pinterest, TikTok benzeri Fikir Pinlerini reklama dönüştürüyor​


Pinterest Geçen yıl Pinterest, Idea Pins'in piyasaya sürülmesiyle çevrimiçi bir görüntü panosu olmaktan çıkıp daha çok bir içerik oluşturucu platformu olmaya başladı. Yeni özellik, Pinterest kullanıcılarının video, resim, müzik ve diğer düzenleme araçlarının bir kombinasyonunu kullanarak hikayelerini anlatmasına olanak tanıyor ve bu da TikTok'un kısa videoları ile birden çok içerik sayfası içeren bir Hikayeler ürünü arasında bir geçişle sonuçlanıyor. Bugün Pinterest, yeni "Fikir Reklamları"nın lansmanı ile bu yeni biçimi reklamverenlerine açıyor.

Bu reklam biçimi, markalara Pinterest platformunda hedef kitleleriyle bağlantı kurmaları için bir yol sağlamak üzere tasarlanmıştır; bu, daha sonra, Pinterest'in organik içeriğinin çoğuna benzer şekilde, web sitelerine trafik çekebilir veya gelecekteki alışveriş satın almalarına ilham verebilir. Fikir Reklamlarının kendisi, temel olarak, doğrudan pazarlamacılar tarafından hazırlanmış veya bir işletme ile birlikte çalışan bir içerik oluşturucunun işbirliğiyle üretilmiş Fikir Pinleridir. İkincisi, Pinterest'in dilinde "Ücretli ortaklığa sahip fikir reklamları" olarak anılır.


Şirket, yeni formatı, markaların TikTok ve diğer öncelikli video platformlarında olduğu gibi yalnızca videoyu tek başına kullanmanın ötesinde kitlelerine ulaşmanın daha iyi bir yolu olarak görüyor. Video elbette hikaye anlatımı için iyi olsa da, bir DIY projesinin tedarik listesi, bir tarif yapmak için gerekli malzemeler veya talimatlar veya bir makyaj eğitiminde kullanılan ürünlerin adları gibi diğer önemli ayrıntıları paylaşmak zor olabilir. nereden alışveriş yapılacağına dair linkler.


Hem TikTok hem de YouTube, söz konusu videonun altına alışveriş yapılabilir öğeleri yerleştirmeyi içeren bu sorunun bazı yönlerine yönelik çözümler deniyor. Daha yakın zamanlarda YouTube, TV'de video izleyenleri, büyük ekranda video izlerken telefonlarından alışveriş yapabilecekleri ikinci ekran deneyiminin temelini bile attı.

Pinterest Ancak Pinterest'in durumunda, markalar web sitelerine tıklama oluşturmaktan fazlasını yapmak isteyebilir. Ayrıca marka bilinirliğini artırmak için ilham verici içerik sunmak veya izleyicilerin belirli bir projeyi tamamlamalarına yardımcı olmak için bir dizi adım adım talimat paylaşmak isteyebilirler. Bunlar, yalnızca videoların altındaki ürün raflarıyla kolayca gerçekleştirilemeyecek şeyler.


Pinterest'in testlerine göre, Fikir Reklamlarını gören kişilerin o markayı hatırlama olasılığı %59 daha fazlaydı. Bu arada, içerik oluşturucularla çalışan markalar, %38 daha yüksek marka bilinirliği ve %37 daha yüksek Pin bilinirliği gördü. Scotch ve Gatorade, Idea Ads'i ilk benimseyenler arasındaydı. Scotch, Scotch'un karşılaştırmalı hedeflerinden %64 daha düşük gösterim başına maliyet sağlayan bir okula dönüş alışveriş kampanyasında zanaat odaklı içerik oluşturucu Kailo Chic ile birlikte çalıştı. Gatorade, 14 milyondan fazla görüntüleme ve 34 milyon gösterim oluşturan Idea Ads üzerinde fitness yaratıcıları VeraLaRo ve Domonique Panton ile çalıştı.

Yeni reklam biçiminin bugün herkese açık olarak sunulmasına ek olarak, Pinterest ayrıca yeni bir ücretli ortaklık aracını da tanıttı . Araç, içerik oluşturucuların marka ortaklıklarını hem ifşa etmelerine hem de tanıtmalarına olanak tanır. Araçla, içerik oluşturucular marka ortaklarını doğrudan içeriklerinde etiketleyebilir. Pinterest, aracı test eden markaların Gatorade, 3M, Coty ve MAC Cosmetics olduğunu söylüyor.


Yeni ürünler, Pinterest'in üç yıl içinde ilk kez geri döneceği küresel bir reklam festivali olan Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'ne dönüşünden önce duyuruldu. Ayrıca bu haftanın haberlerini de takip ediyor Tastemade ile yaratıcı içeriğini ölçeklendirmek ve bu yıl içinde Pinterest genelinde canlı yayın yapmak için Milyonlarca dolarlık ortaklığına dair haberler, Fikir Pinlerini de içerecek.

Şirket, yeni reklam biçimlerinin ve araçlarının artık dünya çapında 30'dan fazla ülkede reklamverenlerin kullanımına sunulduğunu söylüyor.